Refleksologia twarzy i głowy

Wyjątkowy zabieg leczniczy o dodatkowych walorach odmładzających skórę twarzy, wprowadza ciało i umysł w stan głębokiego relaksu . Zabieg refleksologii to skuteczne antidotum na stres! Masaż refleksoryczny głowy jest wieloetapowy składa się aż z 7 części, dzięki czemu ma bardzo szerokie spektrum oddziaływania na organizm. 

Na co pomaga refleksologia?

Refleksologia głowy to bardzo skuteczna terapia wspomagająca leczenie wielu schorzeń i dolegliwości. Masaż głowy ma dobroczynny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy co sprawia, że refleksologia twarzy i głowy jest rekomendowana w rehabilitacji schorzeń neurologicznych różnego pochodzenia (m.in. przy porażeniach nerwu twarzowego). Wspomaga leczenie stanów depresyjnych i lękowych oraz bezsenności.

Badania naukowe potwierdzają korzystny wpływ refleksologii na nasz organizm, podczas zabiegu w czasie odprężenia dochodzi do wytwarzania endorfin (hormon szczęścia) oraz innych hormonów wpływających na poprawę naszego samopoczucia. Zabieg refleksologii odpręża, likwiduje napięcia, poprawia krążenie płynów ustrojowych – składniki odżywcze są lepiej dystrybuowane do komórek, co zapewnia wydajniejsze funkcjonowanie wszystkich narządów w ciele. Refleksologia jest drogą do przywrócenia zdrowia – w aspekcie fizycznym, emocjonalnym i duchowym.

Jak wygląda zabieg refleksologii twarzy i głowy?

Zabieg refleksologii głowy rozpoczyna się stymulacją punktów początkowych i końcowych 12 meridianów narządowych, ma to na celu pobudzenie krążenia życiodajnej energii w organizmie. Kolejnym etapy to masaż stref odruchowych głowy, który bardzo skutecznie rozluźnia napięcia zlokalizowane w okolicach czepca.

Następnie przystępuję do masażu stref refleksorycznych twarzy, jest to bezpośrednie oddziaływanie poprzez zakończenia nerwowe na wszystkie organy, tkanki i układy w ciele. Digitopresura akupunktów twarzy to część polegająca na dodatkowej stymulacji meridianów przebiegających przez głowę, potem następuje dokładny masaż małżowiny usznej. Ucho jest również jednym z tzw. mikrosystemów ludzkiego organizmu. Oznacza to, że również tutaj znajduje się reprezentacja wszystkich części i narządów naszego ciała.

Etapem o silnych walorach odmładzających i regulujących napięcie psychoemocjonalne jest masaż miorelaksacyjny twarzy. Masaż mięśni karku i górnej części pleców rozluźnia szyję i obręcz barkową, w których bardzo często zlokalizowane są zmiany przeciążeniowo- zwyrodnieniowe, ból i dyskomfort – to kolejna część zabiegu. Ostatnim etapem jest mobilizacja obręczy barkowej, czyli techniki manualne powodujące rozciągnięcie i uelastycznienie mięśni pasa barkowego, wpływa to korzystnie na relaksacyjny i całościowy efekt zabiegu.

Efekty upiększające refleksologii twarzy i głowy:

  • redukcja zmarszczek
  • usunięcie worków pod oczami
  • podnoszenie opadających powiek
  • poprawa owalu twarzy
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry twarzy
  • ożywienie blasku oczu i twarzy
  • poprawa samopoczucia