Refleksologia Rąk

Refleksoterapia rąk to idealne rozwiązanie na problemy  cieśni nadgarstka

Terapia kojąco wpływająca na zmęczone ręce i dłonie, przynosi ulgę w wielu stanach bólowych, pomaga pozbyć się bólu nadgarstków. Refleksologia nie jest zwykłym masażem rąk, jej działanie lecznicze odkryto już w czasach starożytnych.

Jak działa refleksologia rąk?

Podobnie jak inne zabiegi refleksoterapii holistycznie oddziałuje na całe ciało poprzez stymulację refleksów oraz akupunktów na dłoniach i pozostałej części rąk. Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską przez całe nasze ciało przebiegają kanały energetyczne, w których płynie życiodajna energia qi (chi), jeśli energia płynie bez zakłóceń jesteśmy zdrowi. Blokady w swobodnym przepływie qi manifestują się przez choroby ciała i duszy, odblokowanie zastojów to początek drogi do wyzdrowienia. Dłonie są odzwierciedleniem całego ciała i dlatego pobudzanie poprzez ucisk wpływa na wszystkie odpowiadające organy, narządy, układy.

Jak wygląda zabieg refleksologii rąk?

Zabieg rozpoczynam rozluźnieniem dłoni. Następnie ruchem okrężnym lub punktowym kciuka uciskam każdy milimetr skóry. Stymulacja każdego refleksu to wysyłanie szeregu impulsów do ośrodkowego układu nerwowego. Dużo uwagi poświęcam rozmasowaniu okolic nadgarstka, strefy często bardzo przeciążonej, szczególnie u osób pracujących przy komputerze lub wykonujących zawody wymagające długotrwałej pracy rąk.

Kolejnym etapem są okolice przedramienia i ramienia, których rozmasowanie pogłębia efekt rozluźnienia.

Dlaczego refleksologia tak wspaniale relaksuje?

Masaż rąk wprowadza cały organizm w stan głębokiego relaksu. Stymulacja tysięcy zakończeń nerwowych w dłoniach wpływa na redukcję napięcia, stresu czy zmęczenia.

Refleksologia pobudza krążenie, dzięki czemu nasze komórki i tkanki zostają lepiej zaopatrzone w tlen i składniki odżywcze, jednocześnie zostają odprowadzone zbędne produkty przemiany materii. Lepsze krążenie to szybsze zdrowienie, odpowiednie dotlenienie komórek, usprawnia proces detoksykacji i przyspiesza proces regeneracji.

Refleksologia naturalnie pobudza układ krwionośny, stymuluje układ nerwowy i reguluje gospodarkę hormonalną, dzięki czemu przywraca organizmowi równowagę biologiczną i dobre samopoczucie.